+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Trentino - Val di Sole

osoba od 10 390 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Polopenze
Druh ubytování Čtyřlůžkový pokoj, Dvoulůžkový pokoj, Jednolůžkový pokoj, Třílůžkový pokoj
CyklozájezdHvězdicová cyklistika v úžasné přírodě Val di Sole, v podhůří Brenty a vinařská stezka Strada del Vino u Bolzana. 5 dní na kole! S kartou Opportunity lanovky zdarma!

Filtr

Program zájezdu

1.–2. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod., noční přejezd přes Rakousko do Itálie. Na kole z Madonny di Campiglio po silnici či terénem do Dimara a po asfaltové cyklostezce jabloňovými sady k přehradě u města Cles. Busem do místa ubytování.
3.–6. den: Z lyžařského střediska Andalo pod horou La Paganella (lze vyjet lanovkou i s kolem do výšky 2.124 m n. m.) sjedeme kolem jezer Nembia a Molveno na úpatí pohoří Brenta. Lanovkami zdarma vyjedeme do nádherných horských oblastí kolem ledovce Presena a v lyžařském středisku Pejo (výhledy ze 3.000 m n. m.!!!). Až se pokocháme, vrátíme se do údolí a poté již na kolech po hezkých terénních i asfaltových cyklostezkách přes Passo Tonale, resp. Cogolo, Ossanu a lyžařské středisko Marillevu v údolí Val di Sole do místa ubytování. Etapy lze prodloužit výjezdem z lyžařského Ponte di Legno do průsmyku Passo Gavia (2.652 m n. m. – jen pro zdatné) nebo do krásných horských oblastí Malga Mare nebo k jezeru Pian-Palú. Lze využít i lanovku z Daolasy, poté 20-km sjezd přes Folgaridu nebo do Marillevy. Projedeme údolím řeky Adige do historického Bolzana a po vinařské cyklostezce Strada del Vino do malebného vinařského městečka Caldaro. U jezera Lago di Caldaro (s možností návštěvy věhlasného Traminu) končí naše cykloputování. Odjezd do ČR.
7. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Denní km:
 • 1. den – 33 km
 • 2. den – 35/56 km, lze i více
 • 3. den – 34/44/55/65 km, lze i více
 • 4. den – 26/37-70 km
 • 5. den – 38/48/64/72 km, lze i více

Počet cyklodnů až 5. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.
Náročnost lehká i střední, možnost obtížnějších tras. Jezdí se po terénních cyklostezkách nebo alternativně po silničkách s hezkými výhledy, některé etapy nebo jejich části jsou vedeny po asfaltových cyklostezkách.
Navštívená země: Itálie

Informace k cyklozájezdům

Cena zahrnuje

 • 4× nocleh s polopenzí (snídaně švédské stoly, večeře výběr ze 2–3 menu) v hotelu***+ s welness v ceně
 • dopravu busem z Brna + podpora busu na místě
 • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
 • pojištění CK proti úpadku
 • kartu Opportunity Val di Sole, jež umožňuje jízdu zdarma lanovkami v oblasti Passo Tonale, Pejo a Daolasa (berou i kola, v Daolase za příplatek 5 €), přepravu místními autobusy, přepravu na železnici Male–Marilleva (poplatek za přepravu jízdního kola 2 €), vstup do muzeí ve Val di Sole

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu 1,5 €/os./noc (povinná platba v místě)
 • vstupné v rámci fakult. programu, lanovky mimo výše uvedené oblasti (lanovka La Paganella cca 15 €/os. s kolem, 17 €/os. zpáteční bez kola)

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní, zábavní a společenské aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku