+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Termální ostrov Ischia s Římem

osoba od 8 091 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Polopenze
Druh ubytování Dvoulůžkový pokoj, Jednolůžkový pokoj, Třílůžkový pokoj

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd v 6.30 hod. z Brna přes Velké Meziříčí, Jihlavu, Humpolec, Prahu, Beroun, Rokycany, Plzeň a Rozvadov do Německa, Rakouska a Itálie.
2. den: V noci příjezd do Florencie, metropole Toskánska. Pěší procházkou k jedné z největších křesťanských staveb světa – dómu Maria del Fiore, ke Campanile a Baptistériu, Gallerii Uffizi, k Vládnímu náměstí s palácem Vechio, Michelangelovou sochou Davida a Mostu zlatníků. Noční procházka Florencií trvá cca 1,5 hod. Odjezd k Neapolskému zálivu, v poledne ubytování na Ischii. Následuje okruh ostrovem italským busem. Uslyšíte o historii ostrova a uvidíte např. Aragonský hrad, městečka Ischia Porto a Ponte, vyhlídku s posezením v Serrara Fontana s možností občerstvení – víno, cappuccino, bruschetta. Zastávka v lávovém městečku Sant‘Angelo s prohlídkou centra a malebného přístavu, možnost ochutnávky a nákupu likérů, vína, cukroví i ostrovního koření. Navečer možnost koupání v moři nebo v termálních bazénech. Cena za výlet je 18 €/os.
3. den: Po snídani busem do přístavu, trajektem na pevninu. Odjezd k sopce Vesuv (vstup 10 €/os.) a pěší výstup k jícnu vulkánu. Následuje návštěva Pompejí (vstup vč. sluchátek a průvodce 13 €/os.), prohlídka antického města, zničeného a zasypaného v r. 79 při výbuchu Vesuvu. Odjezd zpět na Ischii, možnost koupání v termálních bazénech a v moři, večeře, nocleh. Cena za výlet je 50 €/os. + vstupné. Zájezd může být organizován i v opačném pořadí.
4. den: Po snídani odjezd do přístavu, pak lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších v Tyrhenském moři. Prohlídka ostrova minibusy a pěšky – přístavu, měst Capri a Anacapri, případně individuálně vily San Michel (7 €/os.) a Monte Solara (10 €/os.) – nejvyššího vrcholu ostrova, s velkolepým výhledem na celý ostrov, Neapolský záliv, Vesuv a okolní ostrovy. Dále je možná okružní plavba lodí kolem ostrova (15 €). Navečer lodí zpět na Ischii, návrat do hotelu, možnost koupání v moři nebo termálních bazénech, večeře, nocleh. Cena za výlet je 81 €/os. včetně lodičky kolem ostrova Capri.
5. den: Snídaně, dopoledne volno, možnost návštěvy trhu nebo koupání. Odpoledne možnost kombinace výletu Pizza Party a Aragonský hrad za 28 €/os. (vstupné na hrad je 12 €/os.) nebo jen Pizza Party za 15 €/os. Klienti ochutnají místní typickou pizzu a výborné ischitánské víno. Sami si pak můžete vytvořit pizzu dle vlastní fantazie.
6. den: Po snídani trajektem na pevninu do Neapole, průjezd městem s výkladem a zastávkou na Santa Lucii. Poté odjezd do Říma, metrem do centra, kde následuje půldenní prohlídka s průvodcem. Ve Vatikánu prohlídka Svatopetrského náměstí a chrámu sv. Petra. Uvidíme i Andělský hrad, Pantheon, Piazza Navona, fontánu di Trevi, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum atd. Cena za program v Římě cca 20 €/os. včetně českého průvodce, sluchátek, vstupu do Vatikánu a lístků na metro. Večer odjezd do ČR.
7. den: V dopoledních hodinách návrat do Prahy, odpoledne do Brna.

Cena zahrnuje

– 4x nocleh s polopenzí v hotelu*** nebo depandanci s termálními bazény nedaleko moře a pláží na Ischii
– dopravu lux. busem z Brna, Prahy a Plzně včetně trajektu
– služby průvodce CK
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– fakultativní vstupné v rámci společného programu (místní trajekty na Capri, italské autobusy po ostrovech, metro v Římě, místní průvodci, bezdrátová sluchátka v Pompejích a Římě), při kompletním programu (není nutné jej absolvovat celý) cca 185 €

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní, zábavní a společenské aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku