+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Lago di Garda

Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem a patří bezesporu k těm nejkrásnějším koutům Evropy. Díky místnímu mikroklimatu umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, jižním větrům a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na úchvatnou krásu vrcholů Alp. Díky působení jižního větru Ora je ideálním místem k provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí Gardy přímo vybízí k cyklistice, tenisu, golfu, procházkám, kondičnímu běhu a stretchingu. Nedaleké hory lákají k horské turistice (hustá sít‘ značených turistických cest) a horolezectví (feraty). Svou bezkonkurenční polohou je optimální k návštěvě okolních měst (Verona, Mantova, Trento, Sirmione) či nedalekého vyhlášeného zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda, kde se osobitě snoubí tři italské regiony – Veneto, Trentino a Lombadie – je v Evropě naprosto unikátní a nabízí vyžití a zábavu opravdu pro každého: od relaxu u jezera k aktivní dovolené, od návštěv malebných a historií protkaných městeček až po zábavní parky ve stylu amerického zábavního průmyslu a bohaté nabídky adrenalinových sportů. To vše, doplněno vynikající kuchyní s Trentinskými specialitami a místním kvalitním vínem, učinilo z Lago di Garda nejnavštěvovanější destinaci Evropy.

Peschiera del Garda

Leží na jižním břehu největšího italského jezera Lago di Garda. Díky místnímu klimatu, umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na vrcholy Alp. Jižní vítr Ora umožňuje provozování windsurfingu a plachtění. Místo je rájem sportovních rybářů, milovníků golfu i tenisu. Okolí jezera vybízí k procházkám, kondičnímu běhání, cyklistice – nedaleké hory lákají též k horské turistice a horolezectví (ferraty, hustá síť značených turistických cest). Peschiera del Garda, městečko s malebným historickým centrem, je optimálním východiskem k výletům do okolních měst (Mantova, Verona, Trento, Sirmione) či nedalekého zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda nabízí vyžití v úžasné přírodní scenérii opravdu pro každého a díky tomu je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Evropy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod., noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: Z opevněné Mantovy (hist. centrum) podél místních jezer, po rovině kolem řeky Mincio do Valeggio sul Mincio (hrad Scaligerů, opevnění v Borghetto). Po cyklostezce až do Peschiery. Lze prodloužit zvlněnou kajinou přes Solferino, Castiglione, Lonato, Dessenzano a kolem jezera přes Sirmione do místa ubytování v Camping Bella Italia ve městě Peschiera na jihu Lago di Garda. (52–90 km.)
3. den: Po cyklostezce přes Sommacampagna do historické Verony (aréna, Juliin dům). Údolím řeky Adige do Bussolenga. Lze pokračovat do Lazise a kolem jezera až do Peschiery. (49–73 km.)
4. den: Vinařským krajem Valtenesi po zvlněné stezce přes Saló do Maderna na západním břehu Lago di Garda. Lodí na východní břeh do Torri del Benaco. Pokračujeme přes historická opevněná městečka Garda, Bardolino a Lazise do Peschiery. (S využitím trajektu 48–63 km.) Alternativně ze Saló krajem Valtenesi a kolem jezera přes Desenzano a Sirmione zpět do kempu. (60–70 km, lze zkrátit.)
5. den: Z věhlasného poutního místa – od kaple Madonna della Corona ve Spiazzi sjezd pohořím Monte Baldo přes Caprino Veronese, Costermano a Lazise zpět do Peschiery. (42 km, lze libovolně prodloužit v pohoří Monte Baldo, příp. návratem údolím Adige. 58–89 km.)
6. den: Návštěva jeskynního vodopádu Cascata Varone. Od jezera Lago di Ledro po cyklostezce k jezeru Ampola. Sjezd po silničce soutěskou do města Storo (skalní vodopád) a dále k jezeru Lago d’Idro, sevřenému skalními masívy. (37 km, lze i více.) Odjezd do ČR.
7. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Počet cyklodnů až 5. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost lehká až střední, podpora autobusu (většinou lze zvolit kratší nebo delší trasu). Jezdí se po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem. Na Monte Baldo nás vyveze autobus, volitelné prodloužení trasy v pohoří již bez podpory busu. Ve Valtenesi je zvlněný profil, většina ostatních tras je vedena po rovině.

Cena zahrnuje

  • 4× nocleh ve 4lůžkových klimatizovaných mobilních domech Lux v Camping Bella Italia*****
  • dopravu lux. busem ev. minibusem z Brna
  • přepravu jízdních kol v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • závěrečný úklid mobilního domu 150 Kč/os. (povinná platba)
  • kauci 2.000 Kč (80 €)/mobilní dům
  • pobytovou taxu 1,1 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
  • vstupné v rámci fakultativního programu: trajekt Maderno–Torri del Benaco 8 €/os. s jízdním kolem; přírodní park Sigurtá 12 €/dosp. os.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku