+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Lago di Garda - Jih, Verona a Lago d’Idro

osoba od 6 680 Kč
Doprava Autobus
Strava Vlastní strava
Druh ubytování Mobilní dům – ložnice 1 osoba, Mobilní dům – ložnice 2 osoby, Mobilní dům Lux
CyklozájezdHvězdicová cykloturistika v příjemném prostředí jižní a střední části Gardského jezera s návštěvou Verony a dalších starobylých měst. Sjezd z pohoří Monte Baldo.

Filtr

Lago di Garda

Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem a patří bezesporu k těm nejkrásnějším koutům Evropy. Díky místnímu mikroklimatu umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, jižním větrům a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na úchvatnou krásu vrcholů Alp. Díky působení jižního větru Ora je ideálním místem k provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí Gardy přímo vybízí k cyklistice, tenisu, golfu, procházkám, kondičnímu běhu a stretchingu. Nedaleké hory lákají k horské turistice (hustá sít‘ značených turistických cest) a horolezectví (feraty). Svou bezkonkurenční polohou je optimální k návštěvě okolních měst (Verona, Mantova, Trento, Sirmione) či nedalekého vyhlášeného zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda, kde se osobitě snoubí tři italské regiony – Veneto, Trentino a Lombardie – je v Evropě naprosto unikátní a nabízí vyžití a zábavu opravdu pro každého: od relaxu u jezera k aktivní dovolené, od návštěv malebných a historií protkaných městeček až po zábavní parky ve stylu amerického zábavního průmyslu a bohaté nabídky adrenalinových sportů. To vše, doplněno vynikající kuchyní s Trentinskými specialitami a místním kvalitním vínem, učinilo z Lago di Garda nejnavštěvovanější destinaci Evropy.

Program zájezdu

1.–2. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie. Na kole z opevněné Mantovy podél místních jezer do Valeggio sul Mincio (hrad Scaligerů a opevnění v Borghetto) a dále po cyklostezce kolem řeky Mincio do Peschiery. Lze prodloužit přes Solferino, Castiglione, Dessenzano a kolem jezera přes Sirmione. Ubytování v Peschieře.
3.–6. den: Po cyklostezkách kolem řeky Adige a po málo frekventovaných silničkách navštívíme historickou Veronu a projedeme se krásnými vesničkami vinařského kraje Valtenesi. Poplujeme trajektem po jezeře a navštívíme nádherná opevněná města s jedinečnou atmosférou na pobřeží – Saló, Lazise, Bardolino, Torri a Gardu. S podporou busu vyjedeme do pohoří Monte Baldo, navštívíme věhlasné poutní místo – kapli Madonna della Corona a některou z možných tras se na kole vrátíme zpátky k jezeru. Navštívíme jeskynní vodopád Cascata Varone a na závěr se projedeme po cyklostezce od jezera Ledro k jezeru Ampola a hezkou soutěskou sjedeme přes městečko Storo k jezeru Lago d’Idro, sevřenému skalními masívy. Odjezd do ČR.
7. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Denní km:
 • 1. den – 38/54/90 km
 • 2. den – 48/72 km
 • 3. den – 59 km nebo různé kombinace
 • 4. den – 42 km, lze prodloužit
 • 5. den – 36 km

Počet cyklodnů až 5. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.
Náročnost lehká až střední, podpora autobusu (většinou lze zvolit kratší nebo delší trasu). Jezdí se po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem. Na Monte Baldo nás vyveze autobus, volitelné prodloužení trasy v pohoří již bez podpory busu. Ve Valtenesi je zvlněný profil, většina ostatních tras je po rovině.
Navštívená země: Itálie

Informace k cyklozájezdům

Cena zahrnuje

 • 4× nocleh ve 4lůžkových klimatizovaných mobilních domech Lux v Camping Bella Italia***** ve městě Peschiera
 • dopravu lux. busem z Brna + podpora busu na místě
 • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • kauci 2.000 Kč (80 €)/mobilní dům
 • pobytovou taxu 1,1 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
 • vstupné v rámci fakultativního programu:
  • trajekt Maderno–Torri 8 €/os. s jízdním kolem

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní, zábavní a společenské aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku