+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Lago di Garda

Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem a patří bezesporu k těm nejkrásnějším koutům Evropy. Díky místnímu mikroklimatu umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, jižním větrům a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na úchvatnou krásu vrcholů Alp. Díky působení jižního větru Ora je ideálním místem k provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí Gardy přímo vybízí k cyklistice, tenisu, golfu, procházkám, kondičnímu běhu a stretchingu. Nedaleké hory lákají k horské turistice (hustá sít‘ značených turistických cest) a horolezectví (feraty). Svou bezkonkurenční polohou je optimální k návštěvě okolních měst (Verona, Mantova, Trento, Sirmione) či nedalekého vyhlášeného zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda, kde se osobitě snoubí tři italské regiony – Veneto, Trentino a Lombadie – je v Evropě naprosto unikátní a nabízí vyžití a zábavu opravdu pro každého: od relaxu u jezera k aktivní dovolené, od návštěv malebných a historií protkaných městeček až po zábavní parky ve stylu amerického zábavního průmyslu a bohaté nabídky adrenalinových sportů. To vše, doplněno vynikající kuchyní s Trentinskými specialitami a místním kvalitním vínem, učinilo z Lago di Garda nejnavštěvovanější destinaci Evropy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod., noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: Z Trenta podél řeky Adige přes starobylé Rovereto k severnímu cípu Lago di Garda. Ubytování v Torbole Nago. (27–49 km.)
3. den: Busem k vodopádu Cascata del Varonne. Na kole od jezera Tenno (možnost koupání) sjezd do města Riva del Garda se zastávkou ve starobylé vesnici Canale a u pevnosti Bastione. Individuální návrat s možností prohlídky Riva del Garda a Torbole. (Různé varianty od 27 km.)
4. den: Výjezd autobusem do horské oblasti Tremalzo. Sjezd k jezerům Ampola a Ledro (667 m n. m., možnost koupání). Lze vyjet až na Passo Tremalzo – úžasné scenérie, terénní sjezd k chatě Passo Nota a k jezeru Ledro. Po Via Ponale vystřílené ve skalách nad jezerem sjezd do Rivy. (Různé varianty 22–69 km.)
5. den: Individuální program – např. lanovkou z Malcesine do 1.760 m nebo na kole od hotelu na pohoří Monte Baldo (též možnost pěšího 25 km přechodu pohoří). Případně cykloturistika údolím řeky Adige do Rivoli Veronese. Alternativně lodí z Malcesine do Limone a poté do Rivy nebo Torbole. Další možností je pěší výšlap z Rivy ke skalní kapli St. Barbara. Event. možnost návštěvy krytého ohřívaného koupaliště v Torbole nebo koupání na plážích v Torbole a v Rivě. (Na kole 0–123 km.)
6. den: Možnost výjezdu na pohoří Monte Brione či koupání na plážích v Riva del Garda. Kolem řeky Sarca do města Arco. Lze pokračovat k jezerům Cavedine (možnost návštěvy hradu Drena) a Toblino. (Od 35 km, varianty různé náročnosti.) Odjezd do ČR.
7. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Počet cyklodnů až 5. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost lehká až střední, podpora busu (lze zvolit kratší nebo delší trasu), resp. lanovky. Jezdí se většinou po asfaltových cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem, volitelné jsou obtížnější terénní trasy (Tremalzo, kolem Bastionu, přejezd do Arca). Úsek od jezera Ledro a po Via Ponale je se šotolinovo-štěrkovým povrchem.

Cena zahrnuje

– 4 x nocleh v hotelu*** s polopenzí (snídaně švédské stoly, večeře výběr ze 3 menu) s venkovním bazénem v Torbole Nago
– dopravu lux. busem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– závěrečná trentinská večeře
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobytovou taxu 1,1 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
– vstupné v rámci fakultativního programu: vodopády Cascata del Varonne 6 €/os.; hrad Drena 3,50 €/os.; do vnějšího areálu hradu Arco 3,50 €/os.; lanovka Malcesine – Monte Baldo 25 €/os. s jízdním kolem; 15 €/os. bez kola nahoru, 22 €/os. zpáteční bez kola; jednosměrný lodní lístek z Malcesine do Limone nákladním trajektem cca 8 €/os. s kolem; Malcesine–Limone výletní lodí cca 6,50 €/os. bez kola; Malcesine–Limone a zpět lodním pendlem 9 €/os. bez kola; Limone–Riva nebo Torbole cca 5 €/os. bez kola, kolo +3,40 €

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku