+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Napoleonův ostrov Elba

osoba od 4 990 Kč
Doprava Autobus
Strava Bez stravování
Druh ubytování Karavan Adria, Karavan Adria Cool, Karavan Jecha, Mobilní dům – ložnice 1 osoba, Mobilní dům – ložnice 2 osoby, Mobilní dům – přistýlka, Mobilní dům Domus, Mobilní dům Lux
CyklozájezdHvězdicová cykloturistika s podporou autobusu, relaxace a koupání.

Filtr

Ostrov Elba

Elba je ostrov s bohatou historií a překrásnou přírodou, nacházející se v Tyrhénském moři. Rozprostírá se na ploše 223 km2. Je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a je vzdálen od pevniny 10 km. Asi hodinová plavba na luxusním trajektu je předzvěstí toho nejlepšího, co můžete od přírody a citlivého zásahu lidské ruky očekávat. Vysoké skály majestátně ční nad věčně zelenými piniemi a úbočími hor posetými cypřiši.
Údolí jsou plná subtropické vegetace a malebná městečka uchovávají stopy po pradávné historii, kterou vytvářely po staletí národy Etrusků, Ligurů, Řeků, Římanů, a v neposlední řadě i císař Napoleon. Z nejvyšší hory Monte Capanne (1.018 m n. m.), kam Vás dopraví lanová dráha, je možno spatřit francouzský ostrov Korsiku nebo tajuplný ostrov Montecristo. Písčité pláže střídají oblázkové a ke koupání láká křišťálově průzračné moře. Okolí Elby díky svému bohatému podmořskému životu, korálovým útesům a velkým hloubkám je rájem potápěčů z celé Evropy. Optimální velikost ostrova, členitost terénu a nádherné přírodní scenérie vytváří výborné podmínky pro cykloturistiku, turistiku, treking, windsurfing nebo mořský kajak. Poznat tento krásný ostrov nemusí být pouze výsadou sportovců. Je zde též dostatek půjčoven aut, terénních motocyklů, mopedů a skútrů.
Elba je proslulá i svými mimořádnými klimatickými podmínkami, naprosto odlišnými od kontinentu, které umožňují prodloužení turistické sezóny i do brzkých jarních a pozdních podzimních měsíců. Koupání a slunění v dubnu nebo v listopadu zde není nic nemožného. Přidejte se i Vy k početným německým, anglickým a americkým turistům, kteří již kouzlo tohoto ostrova objevili. Vydejte se s námi do jedné z nejžádanějších, ale také nejdražších turistických destinací Evropy.

Marina di Campo

Příjemné městečko na západě ostrova, 15 km od Portoferraia ve 2 km dlouhém zálivu s nádhernou písečnou pláží. Za ním se zvedá nejvyšší hora ostrova – Monte Capanne (1.018 m) a vytváří úžasnou přírodní kulisu. Ve městečku mají návštěvníci možnost ochutnat místní speciality v restauracích a pizzeriích nebo se procházet uličkami s obchůdky, které nabízejí typické suvenýry ostrova. Málokdo odolá pokušení a neodveze si s sebou alespoň kousek tohoto krásného ostrova v podobě nejrůznějších minerálů nebo lahodného nápoje, zvaného Limoncino.

Program zájezdu

1.- 2. den: Odjezd z Brna v 16 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka), cesta Rakouskem do Itálie. V časných ranních hodinách příjezd do Piombina, trajektem na Elbu. Prohlídka Portoferraia a Napoleonových vil – Mulini a St. Martino, na kole z Portoferraia do kempu do Marina di Campo. Ubytování v Camping Ville degli Ulivi s bazénem.
3.-6. den: Na kole v západní části ostrova z Marina di Campo přes Procchio a Marciana (možnost vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne) a přes Sant Andrea a Fetovaia zpět do Marina di Campo. Z Capoliveri projedeme poloostrovem Punta Calamita. V další etapě navštívíme Procchio, Marciana Marina, Poggio, Perone (pěší výstup na Monte Capanne) a San Ilario, event. odpočinkový den - vycházka po okolí nebo lodní výlet. Ve východní části ostrova projedeme Porto Azzuro, Rio nell‘ Elba, Cavo, Rio Marina - pevnost Volterraio a Portoferraio.
7. den: Okruh z Marina di Campo přes St. Piero a St. Illariozpět do Marina di Campo. Navečer odjezd do Portoferraia – trajektem zpět na pevninu. Noční přejezd Itálií a Rakouskem do ČR.
8. den: Návrat do Brna kolem poledne.

Denní km:
 • 1. den – 20/40 km
 • 2. den –30/55 km
 • 3. den –19-65 km
 • 4. den –0-35 km
 • 5. den –26-80 km
 • 6. den –16 km

Počet cyklodnů až 6. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program. Náročnost střední. Každý den je možné si trasu zkrátit autobusem.
Navštívená země: Itálie

Informace k cyklozájezdům

Cena zahrnuje

 • 5× nocleh ve 4lůžkových karavanech nebo klimatizovaných mobilních domech Domus 2/2 ev. Lux 2/2+2 v Camping Ville degli Ulivi***
 • dopravu busem z Brna + podpora busu na místě
 • přepravu jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • závěrečný úklid mobilního domu 150 Kč/os. (povinná platba)
 • kauci 2.000 Kč (80 €) mobilní dům, 1.000 Kč (40 €) karavan
 • vstupné v rámci fakultativního programu: mořské akvárium 7 €; muzeum
 • minerálů 9 €; Napoleonovy vily 8 €; lanovka na Monte Capanne 18 €

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku