+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Val Cenis - Rezidence Les Valmonts de Val-Cenis

osoba od 6 640 Kč
Doprava Autobus | Vlastní
Strava Bez stravování
Druh ubytování Apartmán pro 4 osoby, Apartmán pro 6 osob
Skipas Skipas v ceně ubytování

Filtr

Val Cenis

Středisko Val Cenis leží v údolí Maurienne, v blízkosti národního parku La Vanoise u italských hranic. V r. 2009 vzniklo ze tří sousedních vesnic – Lanslevillard, Lanslebourg a Termignon, propojených pomocí lanovek. Vznikla oblast Grand Val Cenis, nabízející celkem 125 km sjezdovek, mezi nimiž jezdí bezplatný skibus. Pobyt v této oblasti jistě ocení nejen rodiny s dětmi, ale i příznivci kvalitního lyžování. Celý areál je obsluhován moderními, nejčastěji 6-sedačkovými lanovkami. Převážně severní svahy, blízkost ledovců a nadmořská výška až 2.800 m zaručují kvalitní podmínky po celou sezónu. O dostatek sněhu se stará i systém umělého zasněžování. Sjezdovky jsou poměrně dlouhé, často přímé nebo s širokými zatáčkami a jsou velkým lákadlem pro lyžaře, milující sjezdy z vrcholů do údolí bez fádních přejezdů. Začátečníkům doporučujeme nejdelší zelenou sjezdovku v Evropě, 10 km dlouhou Escargot, vedoucí téměř po vrstevnici po vysokohorské silnici ze sedla Col du Mont Cenis až k úpatí svahu. Ve středisku je přírodní U-rampa, horní části jsou jak stvořené pro freeridery. Běžkaři si přijdou na své na místních tratích v okolí jezera Lac du Mont Cenis v nadmořské výšce 2.000 m či v nedaleké vesničce Bessans. Navíc je možné v rámci skipasu jednou navštívit každé z 5 dalších středisek v Haute Maurienne (celkem 350 km sjezdovek), tedy střediska La Norma, Valfréjus, Aussois, Bessanson či Bonneval sur Arc. Co se týče možností vyžití po lyžování, nabízí vesnice Lanslebourg, kde máme ubytování, příjemný vyhřívaný bazén a otevřené kluziště. Čeští lyžaři si určitě nenechají ujít prohlídku výrobny sýra Beaufort, který zraje v padesátikilových kolech, jež se musejí každý den omývat a obracet.

Skipas

6denní skipas Val Cenis (125 km) v ceně. Platí pro celou oblast Val Cenis a Termignon, navíc v 6-denním skipasu je zahrnuto zdarma rozšíření na Eskimo – tzn. 1 den lyžování v každém z lyžařských středisek v údolí Maurienne (celkem 325 km) – Aussois, Bonneval sur Arc (ledovcové lyžování do 3.000 m), La Norma, Valfréjus, Bessans. Skipas platí také na běžecké tratě (celkem 200 km) v okolí jezera Lac du Mont Cenis a v Bessans, Bramans a Sardieres. Skibusy mezi jednotlivými středisky zdarma. S Termignon je též spojení lanovkou nebo jako zpestření koňskou bryčkou pro 12 osob.

Doprava

Autobusem nebo vlastním vozem.

O ubytování

Rezidence Les Valmonts de Val-Cenis*** stojí na klidém místě v Lanslebourgu, 50 m od sedačkové lanovky a 300 m od historického centra. Skládá se ze 7 chaletů, uvnitř je krytý vyhřívaný bazén (v ceně) a sauna s hammam (1x za pobyt v ceně, pak za poplatek), recepce, společenská místnost s biliárem.

Typ ubytování

Ap. 4 (30 m2), ložnice se 2 lůžky, obýv. pokoj s kuch. koutem a rozkládacím gaučem pro 2 os., koupelna + WC, zpravidla balkón.
Ap. 6 (32 m2), ložnice se 2 lůžky, kabina s palandou, obývací pokoj s kuch. koutem a rozkl. gaučem pro 2 os., koupelna + WC, zpravidla balkón.
Kuchyňské kouty jsou vybaveny el. varnou deskou, mikrovlnkou, myčkou; čisticí protředky a utěrky vlastní. Povlečení není v ceně. Kauce 300 €; pobyt. taxa 1,2 €/os. od 18 let/noc. Příplatky: sauna a hammam 8 €/seance, 39 €/6 seancí, 1 vstup týdně zdarma; TV 29 €/týden; donáška pečiva; biliár ve společenské místnosti; Wi-Fi v apartmánech za poplatek 13 €/10 hod., 20 €/7 dní; dětská postel nebo židlička 15 €/pobyt, obě za 25 €/týden; povlečení 8 €; ručníky 8 €/týden; kryté parkování 7 €/noc, 39 €/týden; dom. zvíře 39 €/týden; závěrečný úklid 39, 49 € dle velikosti.

Stravování

Vlastní

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku