Cykloturistika 2019

ZIMA 2019

LÉTO 2018

CYKLO 2018
Datum odjezdu: Datum příjezdu: Last Minute
  To nejhezčí z Korsiky

 

Úžasná příroda, jedinečná cena

 

Pohodová cykloturistika uprostřed úžasné a divoké přírody s podporou autobusu, dlouhými sjezdy na kole a s možností koupání. Jedinečná cena!

1. den: Odjezd z Brna ve 3 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka), cesta přes Rakousko do Itálie, celonoční trajekt do Bastie na Korsice.

2. den: Autobusem přes Corte (prohlídka města) do Sarténe. Na kole do Propriana (možnost koupání na písečné pláži), dále do kempu v Olmeto- Plage. (25 km.)

3. den: Na kole zvlněným terénem v dohledu moře přes Portigliolo a Porticcio (možnost koupání na krásných plážích) do hlavního města Korsiky Ajaccia (Napoleonův rodný dům). Kolem pláží na mys Parata (výhled na ostrovy Íles Sanguinaires). Alternativně pouze cykloturistika a koupání mezi Ajaccio a mysem Parata. Návrat busem do kempu. (Na kole 78 km nebo pouze v okolí Ajaccia cca 18 km.)

4. den: 40-km sjezd nádhernou krajinou z průsmyku Col de Vergio (1.477 m n. m.) přes Evisu do Porta (možnost koupání). Výjezd kolem oranžových skal Les Calanches do horské vesničky Piana, poté 10-km sjezd. Lze pokračovat po zvlněné pobřežní silnici přes Cargése a dále kolem pláží. Návrat busem do kempu. (64–89 km.)

5. den: Výjezd z horské vesničky Zonza do krásného sedla Col de Bavella, odtud sjezd ke kaskádám říčky Polischellu. Po krátkém stoupání do sedla Col de Larone dlouhý sjezd do Solenzary, možnost koupání. (33–41 km.) Alternativně pouze horská pěší turistika kolem kaskád Polischellu (cca 5 hod.). Návrat busem do kempu.

6. den: 40-km sjezd z průsmyku Col de Vergio kolem přehrady Calacuccia a kaňonem Golo. Lze pokračovat až do Corte. Návrat busem do kempu. (40–53 km.)

7. den: Z vesničky Zonza pozvolné stoupání v horské oblasti s borovicovými lesy a krásnými skalními útvary, poté cca 25-km sjezd kolem přehrady Ospedale do přístavu Porto Vecchio (prohlídka centra). Busem do Bonifacia, prohlídka jedinečného města. Možná je i plavba na lodičkách kolem útesů. Návrat busem do kempu. (30–45 km.)

8. den: Individuální program. Možnost koupání nebo okruhy na kole např. do Porto-Pollo, do oblasti Filitosa (Oppidum Filitosa – megalitická kultura) nebo kolem zálivu Golfe de Valinco k pevnosti Tour de Campomoro.

9. den: Sjezd ze sedla Col de Vizzavona (1.163 m) do Vivario. Poté pozvolně vystoupáme přes Venaco, následuje sjezd do Corte. Alternativně na kole pouze z Corte do krásné soutěsky Restonica, osvěžení v říčce Restonica nebo Tavignano. (0–53 km.) Busem do přístavu Bastia. Po krátké prohlídce města celonoční jízda trajektem.

10. den: Ráno vylodění, průjezd Itálií a Rakouskem. Návrat do Brna do půlnoci.

Počet cyklodnů až 8. Některé etapy lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost lehká až střední. Jezdí se po asfaltových silničkách, většinou s minimálním provozem. Na kopce nás vyveze (až na vyjímečné případy) autobus, případná stoupání na kole mají malá převýšení. Za cenu delších přejezdů autobusem uvidíte to nejhezčí z navštívené oblasti. Možnost volby kratší nebo delší varianty. Je tu stále co obdivovat – každý den jiný typ krajiny!

 

7x nocleh v korsických bungalovech v kempu s bazénem v Olmeto-Plage, 300 m od nádherné písčité pláže. 4-lůžkové bungalovy se dvěma ložnicemi jsou jednoduše vybaveny, mají WC, koupelnu s teplou vodou a vybavenou kuchyňkou s vařičem a lednicí

dopravu lux. autobusem z Brna vč. trajektu kategorie paluba

přepravu jízdních kol v cyklovleku

služby sportovního instruktora CK, infomateriál

pojištění CK proti úpadku

kauci 30 €/bungalov

vstupné v rámci fakultativního programu: oppidum Filitosa 7 €/os.; Bonifacio – lodičky 16 €/os., Aragonské schody 2,50 €/os., vyhlídka „skalní balkon“ 2,50 €/os., opevnění „Bastion“ 2,50 €/os.; pevnost Tour de Campomoro 2,50 €/os.; muzea 7–11 €/os.

Sleva za věrnost - zákaznická karta. Více informací zde.

100 Kč + volné poukazy - skupiny od 20 osob

Komplexní cestovní pojištění u ERV a.s. 390 Kč

parking na terminálu CK po dobu zájezdu 500 Kč/auto

svoz do Brna

příplatek na kajutu – celonoční trajekt (8–12 hod. plavby!) cca 1.000 Kč/zpáteční/ os. při plném obsazení kajut. Rezervace kajut CK přijímá při prodeji zájezdu, nejpozději však do 15. ledna! CK zajištění kajut ani jejich velikost negarantuje!

jednolůžkový pokoj za příplatek, INFO v CK

servis jízdních kol ani lékařskou péči nezajišťujemeV případě dotazů nás kontaktujte: dovolena@victoria-ck.cz. nebo na tel. čísle +420 545 213 101
Zájezd si můžete rezervovat kliknutím na řádek se zájezdem    
  Termíny a ceny

Nabídka slev

Objednávky zasílání

Smlouva o zájezdu

Newsletter

Nechcete propásnout akční nabídky a informace o novinkách?


Doprava na pobytová místa

Info

Kontakty

O nás

Platby

Ve všech pobočkách CK Victoria možná úhrada až 100% ceny zájezdu

Spojte se s námi!