Kolektivy

ZIMA 2019

LÉTO 2019 kempy

LÉTO 2019

CYKLO 2019
Datum odjezdu: Datum příjezdu: Last Minute
  Info k pobytům a dopravě

Obsahdélka a rozsah zájezdu

Délka zájezdu je v tomto katalogu vyjádřena počtem noclehů a lyžařských dnů.

Pobyt 7/6 (Francie + Itálie – Cervinia, Ponte di Legno): odjezd v pátek odpoledne či večer, v sobotu odpoledne
příjezd do střediska a ubytování. Lyžování od neděle do pátku, v sobotu ráno vyklizení apartmánů, odjezd. Příjezd do ČR v neděli.

Pobyty 4/4, 5/5, 6/6 (Itálie): 1. den – cesta přes den do střediska, večer příjezd a ubytování, 2. až 5., příp. 6., resp. 7. den lyžování. Poslední den po lyžování odjezd, noční přejezd, příjezd do ČR následující den v ranních hodinách.

ubytování

CK zajišťuje ubytování ve vybraných apartmánových domech a rezidencích. Typologie ubytovacích zařízení:

ITÁLIE
St. 2, 3, 4 (MONO) pro 1–4 osoby: 1 obytná místnost s kuchyňským koutem, dvěma nebo třemi, příp. čtyřmi lůžky (rozkládací, možno i tzv. „šuplík“ nebo palanda), WC + sprcha, někdy i balkón
Ap. 4, 5 (BILO) pro 2–5 osob: obytná místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím dvoulůžkem (možno i tzv. „šuplík“) + rozkládací lůžko, ložnice s manželskou postelí, sprcha + WC, někdy i balkón
Ap. 6 (TRILO) pro 5–6 osob: obytná místnost s kuch. koutem a rozkládacím dvoulůžkem (možno i tzv. „šuplík“), ložnice s manželskou postelí, pokoj s palandou nebo dvěma samostatnými lůžky, sprcha + WC, někdy i balkón.
Apartmány jsou jednoduše a účelně zařízeny, kuchyňské kouty mají elektrické varné plotýnky, lednici, nádobí a příbory pro příslušný počet osob, ložnice jsou vybaveny lůžkovinami (povlečení vlastní!). Utěrky, ručníky, čisticí a hygienické prostředky a toal. papír je třeba též mít vlastní.

FRANCIE
Studio St. 2 (pro 2 osoby): obytná místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím dvoulůžkem (možno i tzv. „šuplík“), WC + sprcha, většinou balkón
Studio St. 3, 4, 5 (pro 2–5 osob): obytná místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím dvoulůžkem + tzv. „šuplík“, předsíň s palandou nebo samostatným lůžkem, sprcha + WC, většinou balkón
Studio St. 4 kabina (pro 2–4 osoby): obytná místnost s kuch. koutem a rozkládacím dvoulůžkem (možno i tzv. „šuplík“), malá místnost většinou bez okna s palandou oddělená zasouvacími dveřmi nebo závěsem, sprcha + WC, většinou balkón
Apartmán Ap. 4, Ap. 5 (pro 2–5 osob): obyt. místnost s kuch. koutem a rozkládacím 2-lůžkem (možno i tzv. „šuplík“) a příp. dalším lůžkem, ložnice se 2 lůžky (možno i palanda v kabině bez okna), koupelna, WC, většinou balkón
Apartmán Ap. 6, 7, 8 (pro 4–8 osob): obyt. místnost s kuch. koutem a rozkládacím dvoulůžkem (možno i tzv. „šuplík“), ložnice se 2 (3) lůžky, předsíň s palandou, případně druhá místnost s palandou, koupelna, WC, většinou balkón.

Apartmány jsou účelně zařízeny, obecně platí zásada – čím renomovanější francouzské středisko, tím je plocha apartmánu úspornější. Kuchyňské kouty mají elektrické varné plotýnky, lednici, nádobí a příbory pro příslušný počet osob, mnohdy mikrovlnku/minitroubu a myčku na nádobí, ložnice jsou vybaveny lůžkovinami (povlečení pouze ve Valfréjus – rezidence Turra, Vars - Pra St. Marie, La Plagne, Les Menuires). Utěrky, ručníky, čisticí a hygienické prostředky a toaletní papír je třeba mít vlastní.

 

 

 

 

 

závěrečný úklid

Klienti provádějí závěrečný úklid sami. Za provedení závěrečného úklidu je někdy možno na místě zaplatit (30–100 € za apartmán), i tak je nutné zanechat především kuchyňskou linku v absolutním pořádku včetně vynesených odpadků, umytého nádobí a lednice. Na zajištění náhradního úklidu může být použita kauce, složená klientem.

kauce za apartmán/studio

Jako jistina za nepoškození ubytovacího zařízení se skládá vratná kauce v různé výši v závislosti od konkrétní lokality. Skládá se v eurech, výjimečně v Itálii v Kč delegátovi; ve Francii většinou však musí být uhrazena prostřednictvím mezinárodní platební karty (VISA, MasterCard) blokací částky. Upozornění : Za škodu je považováno i odevzdání neuklizeného ubytovacího zařízení po skončení pobytu! Kauce může být zabavena i za porušování ubytovacího řádu!

 

stravování

V Itálii (vyjma v Cervinii) lze za příplatek (v Kč) předem doobjednat večeře, v Ponte di Legno na místě (v €) snídaně. Stravovací služby nezahrnují stravu v příjezdový a odjezdový den.

Ve Francii CK stravování nezajišťuje (vyjma Valfréjus, na místě v €). V okolí ubytování je vždy dostatek obchodů a restaurací, všechny ubytovací jednotky disponují vybavenými kuchyňkami. 

doprava

Dopravu na zimní zájezdy zajišťujeme převážně vlastními autobusy naší CK, výjimečně i vozy jiných osvědčených a spolehlivých dopravců. Jedná se vždy o moderní autokary v luxusní úpravě: WC, klima, DVD, bar, ski-box nebo vlek (upozornění: funkčnost WC je v zimním období limitována klimatickými podmínkami).
V případě menšího počtu klientů si CK vyhrazuje možnost použití mikrobusu nebo minibusu (výbava v tomto
případě není garantována).

Hlavními odjezdovými a příjezdovými místy v ČR (bez příplatku) jsou Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice na Moravě, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha (Plzeň – pouze Francie). Další odjezdová místa s přípaltkem – viz. tabulka.

● V průběhu cesty vždy po 3–4 hodinách jízdy následuje cca 30-minutová bezpečnostní a hygienická zastávka pro řidiče a cestující. V době zastávek je možné u řidičů koupit teplé nebo studené nápoje. V průběhu jízdy máte možnost sledovat filmy.
● Zasedací pořádek je připravován těsně před odjezdem a je plně v kompetenci CK, i když se snažíme v rámci možností vyhovět individuálním požadavkům. CK v zájmu udržení příznivé ceny dopravy využívá celou kapacitu autobusu.
● Přeprava při pobytových zájezdech má charakter autobusové linky, kde průvodce není součástí přepravních služeb. U některých zájezdů je autobus doprovázen technickým delegátem.
● Každá osoba musí mít vlastní sedadlo a tudíž i zakoupenou jízdenku.
● Skupinám a kolektivům zajišťujeme přistavení autobusu na vyžádanou adresu v rámci celé ČR za smluvní příplatek (bližší informace na vyžádání v CK).
● Přistavení autobusu ve výjezdovém nástupním místě je vždy 15 min. před stanovenou dobou odjezdu. Max. čekací doba na opozdilce je 15 minut. Příjezd autobusu do nástupních míst na trase je cca 15 min před stanovenou hodinou odjezdu. Čekání na opozdilce v daném případě není možné.
● CK si vyhrazuje právo na změnu hodiny odjezdu, popř. na změnu trasy přepravy.

● CK si vyhrazuje právo vyloučit ze zájezdu osoby podnapilé, osoby pod vlivem omamných látek i osoby chovající se nevhodně (a to i slovně) jak vůči ostatním klientům tak i řidičům či průvodcům. Vyloučení z přepravy na základě některého z těchto důvodů je zcela bez náhrady. CK se v tomto případě vyvazuje z veškerých přepravních povinností. Ve všech autobusech platí zákaz kouření!

● CK nenese odpovědnost za případné zpoždění dopravních prostředků a za následky z toho vyplývající.

zavazadla

Objem zavazadlových prostorů v autobusech je limitován a autobusy ani vleky nesmějí být přetěžovány. Proto je omezen počet a velikost přepravovaných zavazadel každého účastníka na rozumnou potřebu.
Povolené limity na osobu:
A) osobní zavazadla o max. celkové hmotnosti 20 kg
B) jeden pár lyží nebo jeden snowboard (v obalu)
C) lyžařské boty v obalu
D) malé příruční zavazadlo do autobusu o max. hmotnosti 2 kg
Jednotlivá zavazadla nesmí přesáhnout hmotnost 20 kg! Všechna zavazadla musí být označena štítkem se jménem klienta a místem pobytu! Povinností klienta je dohlížet na svá zavazadla během celé doby přepravy, zejména při přestupech; cennosti neukládat do zavazadlového prostoru a nenechávat je bez dozoru! Doporučujeme klientům uzavřít Kemplexní cestovní pojištění od ERV a.s., zahrnující pojištění zavazadel, řešící i jejich případné poškození.

Nadlimitní zavazadla:

Zavazadla převyšující stanovené limity (např. druhý pár lyží nebo snowboard, padák apod.) Je možné přepravit pouze pokud jsou:

● předem objednaná  a potvrzená CK – poplatek 300 Kč/každých 10 kg navíc

● předem neobjednané a nepotvrzené nadlimitní zavazadlo, zjištěné při odjezdu bude v průběhu zájezdu, bude přepraveno pouze v případě volných úložných prostor, a to za poplatek 600 Kč. V opačném případě nebude přepraveno!

Objednání a potvrzení nadlimitního zavazadla se provádí zásadně písemně prostřednictvím smlouvy o zájezdu. Kolektivům doporučujeme objednání vleku za autobus.

Zavazadla vyloučená z přepravy:

Domácí zvířata, kartóny cigaret, piva nebo jiného alkoholu, zbraně, omamné nebo chemické látky, podléhající zvláštním vývozním a přepravním předpisům.

skipas

U všech zájezdů jsou základní skipasy zahrnuty v ceně. Při objednání zájezdu je třeba uvést, zda požadujete také jejich rozšíření či prodloužení, změna na místě již není většinou možná. K vyřízení zlevněných dětských, juniorských a seniorských skipasů je nutné mít k dispozici doklad k ověření data narození. U školních zájezdů seznam účastníků s razítkem školy. Mnohdy vzniká nárok na dětský skipas jen v případě zakoupení stejného skipasu pro jednoho z rodičů nebo doprovodu (1+1).

Ve většině středisek umožňují skipasy čerpání dalších služeb – skibusy, vstupy do některých místních sportovních a rekreačních zařízení (zlevněné nebo zdarma). Většinou jsou již skipasy formou přenosných magnetických karet (key-card – bez nutnosti manipulace v turniketech). Na tyto karty je vybírána v Itálii vratná kauce 5 € v závislosti na středisku.

Upozorňujeme, že jakákoliv místní změna v provozu přepravních zařízení či sjezdovek nezakládá nárok na jakoukoliv náhradu od CK. Stejně tak se děje i v případě onemocnění, zranění či jiného nevyčerpání služeb ze strany klienta (např. z důvodu nepříznivého počasí). Přesné informace obdržíte v pokynech na cestu, příp. na místě od delegáta.

sjezdové tratě a přepravní zařízení

Obtížnost sjezdových tratí je označována téměř výhradně barvou: černá označuje sjezdovky nejobtížnější,
z nichž řada není upravována (Francie) nebo jen zřídka; červené sjezdovky jsou pro středně pokročilé lyžaře a snowboardisty, modré a zelené jsou určeny pro začátečníky nebo jsou tak označeny propojovací koridory. Úprava sjezdovek je prováděna v naprosté většině mimo jejich provozní dobu, která je zpravidla od 8.30 do 17.00 (v závislosti na sněhových či klimatických podmínkách).

Je třeba respektovat místní nařízení a obecná pravidla bezpečnosti na sjezdových tratích. Případné kolize jsou vyšetřovány místní policií na lyžích stejně jako dopravní nehody (pozor na alkohol v krvi)! Proto doporučujeme pojistit se proti škodám způsobeným třetí osobě. Základní cestovní pojištění se rovněž nevztahuje na volné lyžování mimo vyznačené tratě, které řada středisek ve Francii umožňuje. V Itálii platí povinné nošení přilby u dětí do 14 let (v ostatních zemích jsou přilby jen doporučené).

pobytová taxa

V Itálii (Passo Tonale 0,7 €/os. noc, Cervinia 0,25 €/os. od 12 let/noc). Platba je prováděna v místě pobytu. Naopak ve Francii je pobytová taxa již zahrnuta v cenách zájezdu.

O případném zavedení pobytové taxy i v jiných italských lokalitách nebylo v době uzávěrky tohoto katalogu (10. 7. 2016) ještě rozhodnuto. Není proto kalkulována v cenách zájezdu a případná úhrada bude prováděna v místě pobytu dle pokynů místních samospráv. Informace obdržíte v pokynech na cestu.

cestovní pojištění

není zahrnuto do cen zájezdů. Ve všech našich pobočkách a u autorizovaných prodejců Vám nabízíme možnost uzavření tohoto pojištění u ERV a.s.

Pro skupiny nabízíme zvýhodněné Komplexní pojištění, obsahující úrazové pojištění, pojištění léčebných výloh, zavazadel, odpovědnosti za škodu a storna zájezdu. Jeho uzavření doporučujeme. Cena za osobu/zájezd do 7 dnů je 390 Kč. U zájezdů 6/6 a 7/6 je cena 490 Kč (dítě do 12 let 50% sleva – rozhoduje věk dítěte v den nástupu na zájezd).

● Pojištění se nevztahuje na lyžování mimo vyznačné sjezdové tratě a účast na sportovních soutěžích.

● Jako doklad o uzavření Komplexního pojištění slouží uzavřená cestovní smlouva o zájezdu/objednávka služeb.

● Nedílnou součástí uzavřeného cestovního pojištění jsou Předsmluvní informace k cestovnímu pojištění, upravující smluvní vztah a podmínky plnění mezi pojištěným (klientem CK) a ERV a.s.

● Veškeré plnění vyplývající z uzavřeného pojištění vyřizuje pojištěný s ERV a.s. se sídlem:

Křižíkova 237/36a, 186 00 Praha 8

zákaznické centrum - tel.: +420 221 860 860

www.evropskapojistovna.cz, e-mail: klient@evropska.cz

CK poskytuje nutné podklady pro řešení pojistné události. 

 

zdravotní zajištění

Ve všech pobytových místech je v blízkosti zdravotní zařízení nebo ordinace s lékařem. Léky a ošetření se hradí na místě z vlastních zdrojů. Ve vlastním zájmu si každý účastník vozí s sebou základní zdravotní materiál pro první pomoc, osobní léky a finanční rezervu na krytí lékařských úkonů – delegát pouze zprostředkuje lékařskou pomoc. Doporučujeme účinné ochranné krémy proti intenzivnímu slunečnímu záření, sluneční brýle a ochrannou přilbu nejen pro děti!

Při pohybu na sjezdových tratích mějte u sebe vždy doklady prokazující vaši totožnost, pojištění české i do zahraničí a mobilní telefon!

 

delegát v místě pobytu

Ve všech pobytových místech je k dispozici česky mluvící zástupce naší CK, který se stará o hladký průběh vašeho pobytu (ubytování, vyřízení skipasů, místní informace apod.) a řešení mimořádných situací (např. potřeba lékařského ošetření). V takových případech je nutné  ihned kontaktovat asistenční servis dané pojitovny, kde budou podány exaktní informace, týkající se dalšího postupu! Výjimečně se může stát, že delegát je k dispozici jen v určitou předem stanovenou dobu, bude však k zastižení na mobilním telefonu.

 

vedoucí zájezdu,pedagog. dozor a zdravotník

CK vedoucím skupinových zájezdů poskytuje volné poukazy. Jejich počet je uveden v tabulce na protější  straně. Osoby cestující na volné poukazy získávají bezplatně veškeré služby poskytované platícím účastníkům skupinového zájezdu.

 

závěrečné upozornění

Veškeré informace vycházejí ze skutečností a informací našich partnerů platných v době přípravy katalogu (červen 2016). Rovněž uváděné vzdálenosti i polohy jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit v rámci středisek jsou pouze orientační. Nemůžeme také zachytit změny pro novou sezónu (např. v provozu skibusů, počtu a délce dopravních zařízení či sjezdovek, v kaucích na skipasy apod.). Navíc se mnohdy oficiálně uváděné hodnoty z různých zdrojů vzájemně liší. Aktuální informace najdete na www.victoria-ck.cz a posléze v pokynech na cestu či v místě pobytu od delegáta.

asistenční služba

Asistenční linka

+420 606 370 203

 

Nabídka slev

Objednávky zasílání

Smlouva o zájezdu

Newsletter

Nechcete propásnout akční nabídky a informace o novinkách?


Doprava na pobytová místa

Info

Kontakty

O nás

Platby

Ve všech pobočkách CK Victoria možná úhrada až 100% ceny zájezdu

Spojte se s námi!