+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

To nejhezčí z Istrie

osoba od 8 270 Kč
Doprava Autobus
Strava Vlastní strava
Druh ubytování Mobilní dům – ložnice 1 osoba, Mobilní dům – ložnice 2 osoby, Mobilní dům Premium Exclusive Grand
CyklozájezdHvězdicová cykloturistika s podporou autobusu. Relaxace a koupání ve vyhřívaných bazénech 5* resortu Istra s wellness & spa.

Filtr

Istrijský poloostrov

Největší poloostrov Jadranu a také největší rekreační oblast Chorvatska. Je to kraj, kde harmonicky splývají antický amfiteátr, středověké baziliky a kamenná městečka s moderními turistickými komplexy s veškerým kulturním a sportovním vybavením, bohatou nabídkou obchodů a životem, který uspokojí i náročné hosty. Nejvíce letovisek, hotelů a kempů najdeme na západním pobřeží, které je převážně nízké, bohatě členité s četnými zátokami. K jižní části poloostrova přiléhají malé skupiny ostrůvků, z nichž nejznámější Brijuni Vás uchvátí svou přírodní krásou, pro kterou byly vyhlášeny národním parkem. Krásná příroda, čisté moře, dobře vybavená turistická centra a pohostinné obyvatelstvo jsou hlavním, nikoliv však jediným důvodem, proč tisíce turistů ze všech částí Evropy přijíždí každoročně na istrijskou riviéru. Na mimořádném rozvoji turistiky v tomto regionu má velkou zásluhu i snadná dopravní dostupnost a dobrá silniční i železniční síť, která spojuje Istrii se všemi hlavními dopravními cestami v Evropě.
Vítejte na Istrii!

Program zájezdu

1.–2. den: Odjezd z Brna ve 22 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka), cesta přes Rakousko do Chorvatska. Ráno příjezd do Funtany, ubytování v resortu Istra. Na kole do Poreče (prohlídka historického centra) – Vabriga – jeskyně Baredine – Višnjan a návrat zpět do Vrsaru.
3.–7. den: Prohlídka Puly. Na kole trasa Pula – Banjole – Premantura – mys Kamenjak (nejjižnější výběžek Istrie ) – Pomer – Pula. Z Roče se vydáme do nejmenšího městečka Hum a na nejvyšší vrchol Istrie, Vojak (1.394 m n. m.). Přes Paz a Cerovlje do města Pazin (s ponorem řeky, která mizí do skály pod hradem). V další etapě pojedeme z Vižinady po bývalé železnici plné tunelů a viaduktů až do stanice Buje. Odpočinkový den můžeme strávit koupáním a sluněním. Poslední den se svezeme na trase Funtana - Vrsar – Kloštar – Dvigrad – Kanfanar – Rovinsko Selo – Rovinj. Odjezd do ČR.
8. den: Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Počet cyklodnů 5–6.
Náročnost lehká až střední.
Navštívená země: Chorvatsko

Informace k cyklozájezdům

Cena zahrnuje

  • 5× nocleh v mobilních domech v kempu Istra Premium Resort
  • dopravu busem z Brna a Mikulova + podporu busu na místě
  • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • kauci 4.000 Kč (150 €)/mobilní dům
  • vstupné v rámci fakultativního programu

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní, zábavní a společenské aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku