+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Albánie & Makedonie - ryzí perly Balkánu

osoba od 9 561 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Polopenze
Druh ubytování Dvoulůžkový pokoj, Jednolůžkový pokoj, Třílůžkový pokoj

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 18 hod. Noční přejezd do Kosova.
2. den: Zastávka u památníku středověké bitvy na Kosově Poli – Gazimestánu, kde bojovali Srbové a Bosňané proti Osmanské říši. Přejezd do Prizrenu, ubytování v hotelu, prohlídka města – Prizren má nádherné zachovalé centrum s památkami z dob Osmanské říše. Večeře v hotelu, nocleh.
3. den: Po snídani přejezd do Albánie, do horské oblasti Mirdita, která je největším regionem v zemi s bohatou historií. Nad městem Rubik, proslaveném těžbou mědi, navštívíme opevněný kostelík „Vykoupení“ z 12. století, jenž se tyčí nad údolím řeky Fan a prohlédneme si i bývalý pracovní tábor. Dále zastávka v královském městě Kruj – prohlídka hradu, jenž po 35 let odolával nájezdům osmanských Turků, ev. návštěva etnografického a historického muzea. Prohlídka bektašistické svatyně, zasvěcené islámskému řádu dervišů „Bektaši“ a obnoveného tureckého orientálního bazaru. Přejezd do Drače – druhého největšího města a největšího přístavu Albánie s pozůstatky antického amfiteátru. Ubytování v hotelu blízko pláže, večeře, nocleh.
4. den: Celodenní výlet do hlavního města Tirany. Navštívíme centrum města, jeho široké bulváry a prohlédneme si nejpozoruhodnější stavbu Tirany – tzv. Pyramidu, muzeum z doby režimu Envera Hodži. V Tiraně dále uvidíme Edhem Beyovu mešitu ze 17. stol., která jako jediná přežila násilnou ateizaci, největší mešitu v Tiraně Namazgja, jež je stále ve výstavbě a nabídne místo pro 4.500 věřících. Albánie je též „zemí bunkrů“, pojedeme se podívat na nejvýznamnější – podzemní bunkr Envera Hodži, ve svazích hory Dajt. Odtud lanovkou a pro zájemce pěšky až na vyhlídkový vrchol Tudjevit (cca 4,5 km). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd ke klášteru Ardenica, který pochází z dob Byzantské říše a dodnes v něm působí mniši. Poté k unikátnímu archeologickému nalezišti antického města Apollonia, založeného řeckými kolonisty v 6. stol. př. n. l. I dnes tak je možné prohlédnout si pozůstatky antického divadla, knihovny či portál radnice. Den zakončíme návštěvou Beratu, města „tisíce oken“ – jednoho z největších lákadel Albánie. Dochovalo svůj jedinečný osmanský orientální ráz a je díky tomu zapsáno na sezamu UNESCO. Typické balkánské domy, mešity po boku byzantských kostelů či středověký hrad – vše ve stínu majestátní hory Tomorr. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani návštěva města Elbasan, kde uvidíme Královskou mešitu – nejstarší v Albánii, pravoslavný Mariánský kostel či hamam – budovu starých tureckých lázní. Procházka po břehu Ohridského jezera u rybářské vesničky Lin (4 km téměř po rovině). Přírodní krásy i historické památky u jezera, o něž se Albánie dělí s Makedonci, jsou též zapsány na seznamu UNESCO. V Severní Makedonii navštívíme klášter Sveti Naum z 9. stol., jehož kostel se vzácnými freskami se tyčí na skále nad jezerem Ohrid. Projížďku loďkou k prameni Černého Drinu. U Ohridského jezera si prohlédneme i repliku prehistorické vesnice z doby bronzové v „Zátoce kostí“, jež je vystavěn na dřevěných kůlech na jezeře, v místě, kde ji potápěči našli zatopenou. Ubytování v hotelu v Ohridu, večeře, nocleh.
7. den: Dopoledne prohlídka Ohridu – procházka starým městem (kostel Sv. Jovan Kaneo, kostel Sv. Sofie s unikátními freskami, Samuelova pevnost s 3km dlouhými hradbami a antický amfiteátr z římského období. Po závěrečné projížďce lodí po jezeře v odpoledních hodinách vyrazíme na cestu zpět do ČR. Noční přesun do Brna.
8. den: Příjezd do Brna kolem poledne a dále dle rozvozových míst.

Cena zahrnuje

  • 5× nocleh v hotelu**** s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře tříchodové servírované)
  • dopravu luxusním autobusem z Brna
  • pobytovou taxu
  • služby průvodce CK
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • vstupné v rámci společného programu: Albánie cca 2.400 ALL /(cca 20 €), Makedonie cca 750 MKD (cca 12 €)

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní, zábavní a společenské aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku