+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 1 hod. do rakouské Solné komory. Na kole kolem jezer Mondsee a Fuschlsee do městečka St. Gilgen u jezera Wolfgangsee. (34–54 km.) Odpoledne lze vyjet lanovkou na Zwölferhorn (1.522 m n. m.), zpět lanovkou nebo pěší trek (cca 2 hod.).
2. den: Po cyklostezce kolem jezera Wolfgangsee přes Strobl s možností prohlídky města St. Wolfgang a výjezdu zubačkou na vrchol Schafberg (1.782 m n. m.). Poté vystoupáme ke Schwarzensee, odtud sjezd k Attersee (možnost zajít do soutěsky). Etapu ukončíme u jezera Mondsee. Busem do místa ubytování, případně lze pokračovat na kole. Alternativně ze Stroblu výjezd do horské lyžařské oblasti Postalm nebo lze navštívit termály v Bad Ischl. (Různé varianty pd 55 km.)
3. den: Z Altaussee k jezeru Altausseer See a přes Grundlsee a Toplitzsee nebo přímo do lázeňského Bad Aussee. Dále do Obertraun se zajížďkou do Hallstattu (možnost návštěvy solnýchdolů). Lze ještě pokračovat po hezké zvlněné cyklostezce kolem Hallstattského jezera. (Varianty různé délky a náročnosti.)
4. den: Od jezera Vorderer Langbathsee k Hinterer Langbathsee, poté sjezd do městečka Ebensee. Údolím řeky Traun s možností výjezdu k Offensee. Přes Traunkirchen u Traunsee pokračujeme do Gmundenu (zvonkohra, konečná bývalé koňky z Českých Budějovic) a k jezernímu zámku Orth. (Různé varianty 27–67 km.) Odjezd do ČR, návrat do Brna v nočních hodinách.

Počet cyklodnů 4.

Náročnost lehká až střední, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).

Profil: Kolem jezer se jezdí po rovině, mezi jezery zvlněný terén, ke Schwarzensee, Offensee a na Postalm stoupání různé délky. Jezdíme po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.

Cena zahrnuje

– 3x nocleh s polopenzí (snídaně jednoduchý bufet, večeře jednotné menu) v mládežnickém hotelu JGH v St. Gilgenu
– dopravu lux. autobusem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobytovou taxu 1,85 €/os./noc (povinná platba v místě)
– vstupné v rámci fakultativního programu: lanovka na Zwölferhorn s uplatněním skupinové slevy 23 €/os. zpáteční (19 €/os./pouze nahoru); zubačka na Schafberg 34 €/os. zpáteční (24 €/os. jednosměrná); vstupné a zpáteční lanovka do solných dolů v Hallstattu 30 €/dosp. os. (děti 4–15 let 15 €; rodinné vstupné 2 dosp. + 1 dítě 63 €; tzv. „Singlekarte = 1 dosp. + 1 dítě 40 €; každé další dítě k rodinné vstupence nebo k Singlekarte 12 €); lodní lístek St.Gilgen–St. Wolfgang 8 €/os. (bez kola); soutěska u Attersee 1 €/os.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku